Продукція
Продукція
Картонна упаковка
Картонна упаковка
04.09.2019 01:35 | 0 коментарів

В теперішньому світі ми бачимо і використовуємо картонні коробки кожен день – від коробки вівсяних пластівців вранці, до упаковки наших улюблених ґаджетів. Для виготовлення їх зазвичай використовують щільний папір або картон. Він може бути в різних формах, товщинах, розмірах і кольорах.

За сферою застосування розрізняють три види картону:

  • пакувальний;
  • поліграфічний;
  • дизайнерський.

Пакувальний картон застосовується для виготовлення тари і упаковки, що визначає основні вимоги до матеріалу: висока жорсткість, каркасні, бар'єрні властивості, міцність.

Структура пакувального картону включає кілька шарів:

  • нижній - проводиться з якісної сировини (білена целюлоза, невибілена целюлоза, деревна маса, макулатура).
  • середній - товстий шар, проводиться з дешевої сировини (макулатура, механічна маса, невибілена целюлоза, відходи виробництва);
  • верхній - проводиться з якісної сировини;
  • крейдований - в основному один або два шари крейдування.

Використання більш дешевої сировини в середньому шарі дозволяє зберегти необхідні бар'єрні властивості картону, знизивши його вартість.

Поліграфічний картон використовується для виробництва кольорового продукції, що вимагає високої якості друку: папки, брошури, дорога подарункова упаковка і т.д. Цей тип картону не повинен мати таку жорсткість, як пакувальний. В першу чергу він відрізняється високою якістю друку, завдяки зовнішньому крейдованому шару або двосторонньому крейдованому.

Харчовий картон застосовується для виготовлення одноразового посуду: тарілки, підноси, стакани і т.д. В основному йде крейдований, фольгований і ламінований.

Сам же картон винайшли у Китаї близько 200 років тому. А винахідником збірних картонних коробок в 1879 році був Роберт Гейр з Шотландії. Найцікавіше, що це в нього вийшло випадково, в той час він розробляв упаковку для насіння. Цього ж року і розпочалося масове виробництво коробок. Оскільки в цей час, верстатів ще не використовували, то картон потрібно було різати вручну, але через декілька років Роберт Гейр придумав власний верстат.

Одного разу в його друкарні трапилася неполадка - металева лінійка друкарського верстата стала робити рівні прорізи в пакетах. Це навело Гейра на думку, що відточені штампи можна використовувати для вирубки картонних коробок, а тупі для бігування картону (для утворення рівного згину). Першим продуктом, упакованим в складну картонну коробку, стала «Квакерська вівсянка», що з'явилася через 7 років після винаходу Гейра.

Істотно поліпшити якість малюнку на картонній упаковці дозволили винахід і впровадження у виробництво білого деревного картону. Сталося це в 1865 році у Франції. Високоякісна поліграфія зробила картонну коробку справжньою фавориткою пакувальної індустрії.

Картонна упаковка була затребувана  до середини 20-го століття, але потім, протягом 70-х і 80-х років, через використання пластику, відбулося повільне зниження попиту, на даний момент вони знову повернули свою популярність, оскільки на відміну від пластику, картон є більш дешевим матеріалом і саме основне ЕКОЛОГІЧНІШИМ, він розкладається і не виділяє при цьому шкідливих хімічних речовин.

Популярні дописи
Що ж таке Pantone, CMYK і RGB.

Дослідження, показують, що люди потребують лише 90 секунд для того, щоб зробити підсвідому оцінку продукту – лише на основі кольору. Отже, правильно підібрані кольори можуть бути ..

Як підготувати до друку багатосторінковий макет

Для створення багатосторінкової продукції краще обрати програму Adobe InDesign*. У ній створюєте сторінку (ширина і висота) розміром рівним обрізному формату гото..

Картонна упаковка

В теперішньому світі ми бачимо і використовуємо картонні коробки кожен день – від коробки вівсяних пластівців вранці, до упаковки наших улюблених ґаджетів. Для виготовлення їх заз..

Коробка-трансформер

Як гарно запакувати подарунок? Питання, яке завжди виникає, коли хочеш зробити приємний, оригінальний сюрприз дорогій тобі людині або залишити щось на згадку про важливу подію чи ..

Листівка з висічкою Ковпачки на День народження Бірка Відкритка Новорічна упаковка для цукерок Календар-магніт з пружиною Крафт пакет Постер з ламінацією Постер без покриття  Буклет з проклейкою