Продукція
Продукція
Картонна упаковка
Картонна упаковка
04.09.2019 01:35 | 0 коментарів

В теперішньому світі ми бачимо і використовуємо картонні коробки кожен день – від коробки вівсяних пластівців вранці, до упаковки наших улюблених ґаджетів. Для виготовлення їх зазвичай використовують щільний папір або картон. Він може бути в різних формах, товщинах, розмірах і кольорах.

За сферою застосування розрізняють три види картону:

  • пакувальний;
  • поліграфічний;
  • дизайнерський.

Пакувальний картон застосовується для виготовлення тари і упаковки, що визначає основні вимоги до матеріалу: висока жорсткість, каркасні, бар'єрні властивості, міцність.

Структура пакувального картону включає кілька шарів:

  • нижній - проводиться з якісної сировини (білена целюлоза, невибілена целюлоза, деревна маса, макулатура).
  • середній - товстий шар, проводиться з дешевої сировини (макулатура, механічна маса, невибілена целюлоза, відходи виробництва);
  • верхній - проводиться з якісної сировини;
  • крейдований - в основному один або два шари крейдування.

Використання більш дешевої сировини в середньому шарі дозволяє зберегти необхідні бар'єрні властивості картону, знизивши його вартість.

Поліграфічний картон використовується для виробництва кольорового продукції, що вимагає високої якості друку: папки, брошури, дорога подарункова упаковка і т.д. Цей тип картону не повинен мати таку жорсткість, як пакувальний. В першу чергу він відрізняється високою якістю друку, завдяки зовнішньому крейдованому шару або двосторонньому крейдованому.

Харчовий картон застосовується для виготовлення одноразового посуду: тарілки, підноси, стакани і т.д. В основному йде крейдований, фольгований і ламінований.

Сам же картон винайшли у Китаї близько 200 років тому. А винахідником збірних картонних коробок в 1879 році був Роберт Гейр з Шотландії. Найцікавіше, що це в нього вийшло випадково, в той час він розробляв упаковку для насіння. Цього ж року і розпочалося масове виробництво коробок. Оскільки в цей час, верстатів ще не використовували, то картон потрібно було різати вручну, але через декілька років Роберт Гейр придумав власний верстат.

Одного разу в його друкарні трапилася неполадка - металева лінійка друкарського верстата стала робити рівні прорізи в пакетах. Це навело Гейра на думку, що відточені штампи можна використовувати для вирубки картонних коробок, а тупі для бігування картону (для утворення рівного згину). Першим продуктом, упакованим в складну картонну коробку, стала «Квакерська вівсянка», що з'явилася через 7 років після винаходу Гейра.

Істотно поліпшити якість малюнку на картонній упаковці дозволили винахід і впровадження у виробництво білого деревного картону. Сталося це в 1865 році у Франції. Високоякісна поліграфія зробила картонну коробку справжньою фавориткою пакувальної індустрії.

Картонна упаковка була затребувана  до середини 20-го століття, але потім, протягом 70-х і 80-х років, через використання пластику, відбулося повільне зниження попиту, на даний момент вони знову повернули свою популярність, оскільки на відміну від пластику, картон є більш дешевим матеріалом і саме основне ЕКОЛОГІЧНІШИМ, він розкладається і не виділяє при цьому шкідливих хімічних речовин.

Популярні дописи
Як підготувати до друку багатосторінковий макет

Для створення багатосторінкової продукції краще обрати програму Adobe InDesign*. У ній створюєте сторінку (ширина і висота) розміром рівним обрізному формату гото..

Що ж таке Pantone, CMYK і RGB.

Дослідження, показують, що люди потребують лише 90 секунд для того, щоб зробити підсвідому оцінку продукту – лише на основі кольору. Отже, правильно підібрані кольори можуть бути ..

Картонна упаковка

В теперішньому світі ми бачимо і використовуємо картонні коробки кожен день – від коробки вівсяних пластівців вранці, до упаковки наших улюблених ґаджетів. Для виготовлення їх заз..

Коробка-трансформер

Як гарно запакувати подарунок? Питання, яке завжди виникає, коли хочеш зробити приємний, оригінальний сюрприз дорогій тобі людині або залишити щось на згадку про важливу подію чи ..

Упаковка для CD, DVD Воблер реклама  Ярлик фігурний Квартальні календарі Візитна картка Новорічні коробки Листівка Картхолдер Постер з УФ покриттям Відкритка