Продукція
Продукція
Що ж таке Pantone, CMYK і RGB.
Що ж таке Pantone, CMYK і RGB.
05.09.2019 | 0 коментарів

Дослідження, показують, що люди потребують лише 90 секунд для того, щоб зробити підсвідому оцінку продукту – лише на основі кольору. Отже, правильно підібрані кольори можуть бути важливим критерієм при виборі.

Щоб створити гарний дизайн та використовувати кольори більш ефективно, потрібно зрозуміти, як формуються кольори та як вони співвідносяться один з одним.

Створюючи зображення, автори намагаються якомога точніше відтворити природні кольори предметів. Часто для людей, не пов'язаних з комп'ютерною графікою і поліграфічним дизайном, невідповідність кольорів при друці є сюрпризом. Буває , що кольори на надрукованому зображенні не співпадають з кольорами, які ми бачимо на екрані при підготовці макету. Найчастіше проблема криється в різних колірних моделях, більшість кольорів утворюються шляхом змішування базових кольорів. Так от ці базові кольори у різних пристроїв і, відповідно, моделей колірності відрізняються.

Що ж таке ці колірні моделі? Найчастіше використовуються колірні моделі RGB , CMYK.

CMYK

Абревіатуру CMYK вимовляють, як «цмик» Це базові кольори поліграфії, суміш яких дає всі інші кольори палітри. Напевно, вам доводилося чути від дизайнерів загадкові слова Сyan (блакитний), Мagenta (пурпурний) і Yellow (жовтий). Якщо до них додати ще й чорний, то різноманітні суміші цих кольорів між собою як раз і будуть тією колірною гамою, яку здатне розрізняти людське око. Зустрічається думка, ніби "K" обрана по останній букві слова "black". Чорний не стали позначати як "B" щоб не сплутати його з Blue. Згідно з більш ймовірного варіанту буква "K"позначає - key color [ключовий колір]. В англомовних країнах терміном key plate позначається друкована форма для чорної фарби. Згідно з третім варіантом скорочення "К" зросла з німецького слова Kontur. А згідно з четвертим від слова Kobalt (темно сірий).

  Вся магія поліграфії полягає в тому, що маючи всього чотири кольори, можна отримати весь спектр і різноманітність кольорів за допомогою правильного співвідношення відсотка фарби.

CMYK рекомендується для будь-якого друкованого матеріалу.  Він має більшу точність кольору, тобто навіть найменші деталі та дизайн будуть виглядати чіткіше.

 

RGB

  Це колірна модель, яка також створена за першими літерами назв Red - червоний, Green - зелений, Blue - синій. Для того, щоб вивести колір на екран комп'ютера, телевізора або іншого електронного пристрою, дизайнери-поліграфісти користуються ними. На екрані або моніторі ми бачимо пікселі - крихітні двомірні елементи матриці, які формують зображення. 

Будь-яке зображення унікальне, тому величина використаного в ньому білого і суміші інших кольорів в кожної моделі буде різним. В результаті як RGB, так і CMYK відображаються по-різному.

Наприклад, RGB пропонує більш широкий діапазон кольорів. Тому створений в цій моделі файл дозволяє використовувати яскраві, живі кольори. Коли він перетвориться в CMYK, багато з яскравих відтінків виглядають тьмяними або каламутними.

RGB знайшла широке застовується в таких пристроях, що світяться, як телевізійні кінескопи, комп'ютерні монітори, а також зображень, що виходять при скануванні. По замовчуванню екран монітора працює саме в цьому діапазоні.

Що таке Pantone?

  Колірна модель Пантон, система PMS (Pantone Matching System) – це широко використовувана стандартизована система ідентифікації та підбору кольору, розроблена фірмою Pantone Inc в середині XX століття.

  Це певний колір, створений за допомогою суміші декількох кольорів і має свій власний номер за класифікацією Pantone Matching System. Назвавши номер пантона, ви можете бути впевнені на 100%, що отримаєте те, що замовили, тому що у всьому світі визнана класифікація кольорів інституту Pantone. І неважливо, де ви знаходитесь - в Києві, чи іншому куточку світу - номер кольору і його поліграфічне відтворення буде скрізь однаковим.

Для кожного кольору пантона зазначено, яке процентне співвідношення базових кольорів  CMYK слід взяти, щоб отримати саме цей колір або відтінок.

Вибрати потрібний пантон можна по каталогу, який обов'язково присутній в кожній друкарні. 

«Живий кораловий» став головним кольором 2019 року. Його обрала організація Pantone Color Institute, яка є світовим лідером в області кольору й визначенні глобальних та сезонних його трендів.

Популярні дописи
Як підготувати до друку багатосторінковий макет

Для створення багатосторінкової продукції краще обрати програму Adobe InDesign*. У ній створюєте сторінку (ширина і висота) розміром рівним об..

Що ж таке Pantone, CMYK і RGB.

Дослідження, показують, що люди потребують лише 90 секунд для того, щоб зробити підсвідому оцінку продукту – лише на основі кольору. Отже, правильно підібрані ..

Картонна упаковка

В теперішньому світі ми бачимо і використовуємо картонні коробки кожен день – від коробки вівсяних пластівців вранці, до упаковки наших улюблених ґаджетів. Для..

Коробка-трансформер

Як гарно запакувати подарунок? Питання, яке завжди виникає, коли хочеш зробити приємний, оригінальний сюрприз дорогій тобі людині або залишити щось на згадку п..