Продукція
Продукція
Як підготувати до друку багатосторінковий макет
Як підготувати до друку багатосторінковий макет
18.09.2019 | 0 коментарів

(У цій статті подано уточнюючі моменти, що стосуються багатосторінкових макетів. Перед прочитанням обов’язково ознайомтеся із загальними вимогами до макетів)

Для створення багатосторінкової продукції краще обрати програму Adobe InDesign*. У ній створюєте сторінку (ширина і висота) розміром рівним обрізному формату готової продукції.

Розміщення тексту і зображень

Завжди потрібно враховувати місце для припусків, або «вильотів». Це дозволить отримати продукцію потрібного вигляду, навіть якщо під час обрізки ніж відхилиться на декілька міліметрів.

Усі елементи, які розміщені біля країв сторінки, повинні виходити за її межі на 5 мм, для обкладинки – 5 мм (запас «на виліт»).

Елементи верстки усередині сторінки не варто розташовувати на краях. Вони повинні розміщуватись від краю сторінки не ближче, ніж на 4 мм. Для логотипів, текстів та важливих зображень і елементів цю відстань краще збільшити до 7 мм. У корінці виробів для клейового скріплення – 8-10 мм. В цьому місці частина сторінки стає невидимою, тому ілюстрації, які розміщені на розворотах таких виробів, потрібно зсувати, щоб компенсувати даний ефект. На сторінках усередині виробу ілюстрації необхідно зсувати на 4 мм на кожній сторінці, а для першого й останнього розвороту – на 7 мм.

Якщо не дотримуватися цих правил, кінець слова або частина ілюстрації може бути «з'їдена». Така продукція вже не матиме естетичного вигляду, або взагалі буде непридатною для поширення.

 

Приклади помилок в розміщенні елементів сторінки, і зразок правильної композиції сторінки

Приклади помилок в розміщенні елементів сторінки, і зразок правильної композиції сторінки

 

Не масштабуйте растрові ілюстрації в програмі верстки. А також не використовуйте повороти, нахили і «дзеркало». Усе це краще зробити з ілюстрацією під час підготовки в дизайнерській програмі*.

Перед збереженням макета потрібно обов'язково перетворити шрифт у криві (тобто, перетворити текстові елементи у зображення). Будьте уважні – після цього вже неможливо вносити зміни в текст або редагувати його. Однак, завдяки перетворенню в криві, виключається ризик отримати некоректне відображення текстових символів у різних дизайнерських програмах. Якщо пропустити цей крок, то, при відкритті файла в іншій програмі, неперетворений шрифт автоматично заміниться на будь-який інший, внаслідок чого текст може відображатися некоректно.

Текстовий символ до і після перетворення в криві

Текстовий символ до і після перетворення в криві

 

Колір

Завершуючи підготовку макета, не забудьте перетворити файл в колірний режим CMYK, оскільки, саме цей колірний простір дозволяє максимально точно відрегулювати колір продукту.

 

Колірний режим CMYK

Колірний режим CMYK

 

Збереження

І, звичайно ж, збережіть файл у форматі PDF. Саме цей формат є придатним для друку в будь-якій друкарні. У збереженому файлі сторінки повинні йти підряд і посторінково (а не розворотами). Непотрібно сполучати останню сторінку з першою. Намагайтеся не розбивати багатосторінкову публікацію на файли, що містять 2-3 сторінки.

У випадку макета із клейовим кріпленням обкладинку слід розміщати в окремому файлі у вигляді готових розворотів (4-1 і 2-3) з урахуванням корінця виробу й спеціальних відступів під клей на розвороті 2-3.

Далі правильно підготовлені файли можна передавати менеджерам на друк. 

* Програми CorelDraw, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop не є програмами верстки документів. Їх можна використовувати тільки як дизайнерські програми для підготовки растрових та векторних ілюстрацій.

Популярні дописи
Як підготувати до друку багатосторінковий макет

Для створення багатосторінкової продукції краще обрати програму Adobe InDesign*. У ній створюєте сторінку (ширина і висота) розміром рівним об..

Що ж таке Pantone, CMYK і RGB.

Дослідження, показують, що люди потребують лише 90 секунд для того, щоб зробити підсвідому оцінку продукту – лише на основі кольору. Отже, правильно підібрані ..

Картонна упаковка

В теперішньому світі ми бачимо і використовуємо картонні коробки кожен день – від коробки вівсяних пластівців вранці, до упаковки наших улюблених ґаджетів. Для..

Коробка-трансформер

Як гарно запакувати подарунок? Питання, яке завжди виникає, коли хочеш зробити приємний, оригінальний сюрприз дорогій тобі людині або залишити щось на згадку п..